NOVINKA!!!

Časopis zdarma !
Kontakt
Potrebujete
poradiť?
Kontakt

Poradíme ako správne zbierať a uskladňovať plody

05. 09. 2017      |

 

Leto končí prichádza jeseň a s tým spojené zber a uskladnenie úrody, ktorú sa každý správny záhradkách snažil si vypestovať. Prinášame Vám niekoľko rád a tipov, vďaka ktorým sa budete tešiť z vlastnej zeleniny a ovocia aj počas tuhej zimy. Mnohé z nich už možno poznáte od svojich starých mám,  ale nie je na škodu si ich zopakovať.

 

Čo skladovať?
 

Dôležité je uvedomiť si, čo vlastne môžeme a čo nemôžeme/nemali by sme skladovať. Na zimné uskladnenie sú najvhodnejšie neskoré odrody, a to len ´dokonalé´ ovocie a zelenina, takže také, ktoré je dobre dozreté, bez hniloby, napadnutia škodcami alebo bez rôznych iných poškodení. Dôležité je, aby ovocie nemalo nielen povrchové poškodenia, ale nebolo ani otlačené alebo poudierané. Veľmi dôležitý je aj stupeň zrelosti. Platí, že skladovateľnosť ovocia, ktoré presiahlo optimálnu zrelosť, sa skracuje. Ani nedostatočne dozreté ovocie nie je vhodné na skladovanie, lebo v prípade mnohých druhov sa pri skladovaní zhoršujú chuťové vlastnosti a ovocie rýchlejšie stráca vodu a vädne. Nezrelé ovocie má nižší obsah cukrov, aromatických látok a farbív.

 

Termín a spôsob zberu je dôležitý...
 

Ak chcete zbierať ovocie a zeleninu v správny čas mali by ste sa oboznámiť s príslušnými potrebami jednotlivého druhu alebo odrody. Veľmi dôležité pri zbere je aj počasie. Zbierané plody vydržia najdlhšie, keď ich oberáte pri suchom počasí, keďže vlhkosť podporuje tvorbu hniloby a plesní. Zber plodov za horúceho slnečného dňa tiež nie je veľmi vhodný, pretože potom budú plody príliš prehriate. Dôležitá je aj časť dňa kedy zbierate ovocie alebo zeleninu.             Na rozdiel od ovocia sa neodporúča zbierať zeleninu ráno. Mnohé druhy, ako šalát, špenát ale aj reďkovky uvoľňujú nitrát, ktorý môže byť pre ľudí nezdravý. Tento dusík sa však odbúrava pôsobením svetla, takže počas dňa môžete bez obáv začať s trhaním.

Ovocie trhajte opatrne za stopku a predíďte tvorbe otlačených miest. Ak takého miesta predsa len vzniknú, treba poškodené plody radšej vyradiť na skorú konzumáciu a neuskladňovať ich. Na stlačených miestach sa rýchlo tvorí pleseň, ktorá by sa v sklade mohla rozšíriť na iné ovocie. Aby plody zostali podľa možnosti nepoškodené, je užitočné koše na zbieranie a debničky na uskladnenie vystlať. 

 
 

TIP: Zrelosť plodov, vhodných na zber zistíme nie len podľa sfarbenia ale aj podľa pevnosti stopky. Plody  nakloníme o 90°, ak sa jednoducho odtrhne plody sú zrelé a vhodné na zber. Ak však stopka zostáva pripojená k stromu, mali by sme so zberom ešte počkať.

Často krát, už keď je vonku chladnejšie sú však na rastlinách ešte plody. V prípade, že sa jedná napr. o paradajky, môžete pokojne obrať aj zelené plody, pretože na rastline už nedozrejú – na rozdiel od vašich hrejúcich štyroch stien. Zelené paradajky jednoducho zabaľte do novinového papiera a uskladnite ich na niekoľko dní v izbe s teplotou cca 18 °C až 20 °C. A môžete si tak vychutnávať čerstvé paradajky, aj keď už vonku nie je ani jeden paradajkový krík.


Kde a ako skladovať?

Na uskladnenie sú najvhodnejšie tmavé miestnosti s teplotami 1- 3 ° C. Môže to byť chladná a tmavá garáž v ktorej nemrzne alebo  pivnica, najlepšie taká, ktorá sa nachádza aspoň čiastočne pod úrovňou terénu.

Najideálnejšie je plody ukladať len v jednej vrstve do nízkych prepraviek/debničiek. Skladovanie je možné vo väčších prepravkách a viacerých vrstvách, avšak v takomto prípade je sťažená kontrola ich zdravotného stavu a väčšie riziko infekcie plodov chorobami. Ovocie a zeleninu do prepraviek nesypeme ale ukladáme tak, aby sa navzájom neotĺklo a nepoškodilo. Debničky je potrebné uložiť tak, aby umožňovali dobré prúdenie vzduchu, ako aj rýchlu priebežnú kontrolu plodov; nesmú sa však klásť priamo na podlahu, ale na vhodnú podložku (tehly, drevené hranoly, prázdne obaly). V jednej miestnosti sa nemá nachádzať ovocie spolu so zeleninou alebo zemiakmi ani s aromatickými potravinami. 

 

POZOR: Pivnicu treba najmenej raz do roka umyť, prípadne ju vydezinfikovať a nechať vyvetrať. To je najvhodnejšie urobiť po skončení sezóny alebo najneskoršie jeden až dva týždne pred novou skladovacou sezónou. Steny je vhodné vybieliť vápenným mliekom a priestor vydezinfikovať vypálením pomocou sírových knôtov, po čom však treba skladové priestory vyvetrať.


Na záver....

Po náročnom vegetačnom období nezabúdajte na ošetrenie vašich ovocných stromov a prípravu pôdy na zimu.

 
 

text: Ing. Lenka Cmárová
záhradný architekt
foto: internet

Zdielať článok na Facebooku

Časopis zdarma !

Čo je u nás nové

Prinášame Vám aktuálne inormácie zo Záhradného centra