Ponuka sadbových zemiakov

Varný typ A sa hodí hlavne do šalátov, na varenie v šupke na lúpačku a ako príloha – zemiaky majú hľuzy do varu pevné, tuhé, lojovité – nemúčnaté a nerozvárajú sa ani dlhšou dobou varu.

Varný typ B je vhodný ako univerzálny prílohový, hodí sa do šalátov, gulášov, polievok a na pečenie – po vare sa hľuzy čiastočne rozsypávajú a mierne múčnaté.

Varný typ C sa uplatňuje predovšetkým na prípravu kaší a cesta, používa sa na hranolky, do zemiakových placiek– hľuzy po vare sa rozsypávajú, sú múčnaté a rozvarené.

Aktuálna ponuka

ADORA – Varný typ A. Najskoršia odroda na trhu. Super rýchly nárast hľúz do veľkostne vyrovnanej konzumnej veľkosti. Pekné oválne hľuzy, žltá šupka, svetložltá dužina. (1kg)

AGRIA – Varný typ B-BC, s výrazne žltou dužinou, zvlášť po uvarení. Vhodná na priamu spotrebu, výrobu hranoliek, chipsov, ale aj bežný konzum. Stredne skorá odroda. (1kg)

 ALEGRIA – Varný typ B. Stredne skorý konzumný zemiak. Nepatrný sklon k sfarbeniu pri varení, dobrá chuť. Vhodná na výrobu hranoliek. Vďaka odolnosti voči hnilobe hľúz a dlhému vegetačnému kľudu je vhodná na dlhodobé skladovanie. (5kg)

ANNABELLE– Varný typ A. Šalátovka s dlho- oválnymi hľuzami, žltou šupkou, žltou dužinou a vynikajúcou konzumnou kvalitou. Výborná na pranie a balenie. Úrodná. (1kg)

COLOMBA– Varný typ AB. Veľmi skorá odroda s vysokými a stabilnými úrodami krásna jasná hladká šupka, dobre znáša rôzne pestovateľské podmienky (1kg)

DAMARIS– Varný typ B. Skorá až stredne skorá konzumná odroda. Vysoké výnosy ponúkajú vhodnosť balenia. Damaris je odolný voči suchu a za normálnych podmienok dáva dobré výnosy aj bez zálievky. Veľmi dobré výsledky vykazuje aj v ekologickom pestovaní. (5kg,25kg)

GALA – Varný typ B. Skorá, úrodná, konzumná odroda vysokej kvality. Vhodná na skladovanie. Tvarovo vyrovnané krásne hľuzy. Vzhľadovo veľmi atraktívna odroda. (5kg,25kg)

MOZART – Varný typ B. Odroda s veľkými oválnymi hľuzami so svetložltou dužinou a červenou šupkou. Vhodná na konzumné účely. Veľmi dobre znáša sucho a teplo. Dobre sa skladuje. (1kg)

RED SCARLET– Varný typ B. Veľmi skorá odroda s červenou šupkou, vysoká úroda pri skorom zbere, pravidelný tvar hľúz, veľké hľuzy, dobrá konzumná kvalita. (1kg)

SORAYA– Varný typ B. Poloskorá odroda, vysoko úrodná. Vyznačuje sa sýto tmavo žltou dužinou, vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami a nízkou náročnosťou na hnojenie a výber pôdy. Hľuzy majú guľato-oválny až oválny tvar s plytkými očkami a výbornou vnútornou kvalitou. Je vynikajúcou voľbou nielen pre šaláty a polievky, ale aj prílohové jedlá. (5kg, 25kg)

VICTORIA– Varný typ AB. Stredne skorá odroda. Vyznačuje sa pevnými veľkými hľuzami, ktoré sú vyrovnané tvarom a veľkosťou. Farba šupky je krásne žltá, farba dužiny tmavožltá. Je vhodná na dlhodobé skladovanie. Vhodná pre rôzne pestovateľské podmienky. (1kg)

VIVALDI – Varný typ B. Odroda určená na konzum, pranie a balenie. Má pekné oválne hľuzy so žltou šupkou, svetložltou dužinou. Vysoko úrodná. Dobre sa skladuje. (1kg)

WEGA– Varný typ B. Skorá odroda. Tvar hľúz je oválny. Odolná voči suchšiemu obdobiu, voči tmavnutiu za surova, voči tmavnutiu po varení. Vhodná na varenie, opekanie, zemiakové placky a zemiakovú kašu. (5kg, 25kg)

Napísať komentár